• Tel: (0216) 356 15 39
  • E-posta: info@evasanat.com

İclâl Erentürk GÜÇSAV

1969 İstanbul`da doğdu. 1989 M.S.Ü.G.S.F. Resim Bölümüne girdi.
Prof. Özer Kabaş Atölyesi`nde öğrenimini sürdürdü. 1992 Prof. Kemal Bilensoy – Fresk Atölyesi`ne devam etti.1993 Prof. Asım İşler – Gravür Atölyesi`nde çalışmalarını sürdürdü.
1994 M.S.Ü.G.S.F. Resim Bölümü Prof. Özer Kabaş Atölyesi`nden Diploma Birinciliği ve Bölüm İkinciliği alarak mezun oldu. Hatta o yıl, ilki gerçekleştirilen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülü”nünde sahibi oldu. Sanatçı, uzun bir süredir şiirle uğraşmaktadır.

Ayrıca bu dalda “Eskişehir 1. Uluslararası Yunus Emre Şiir Yarışması`nda (mansiyon) kazanmıştır.1994-1996 yılları arasında Yeni Günaydın Gazetesi, Kültür ve Sanat Sayfa Yönetmenliği yapmış, bu alanda pek çok röportaj, söyleşi, haber ve dizi yazılara imzasını atmıştır.
1996-1997 yılları içinde çok kısa bir süre, (95.3 Radyo Foreks)`te “Sanat Çekmecesi” ve “Kitaba Dair” adlı programların yapımcılık ve sunuculuğunu üstlenmiş ve ilginç bir bakış açısıyla, dinleyicisine ulaşmıştır. Halen resim çalışmalarını sürdüren sanatçı, “Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği`nin (UPSD) (A+a)`nın bir üyesidir.

Çöp adam çizemeyenler gelin Eva’da resim çalışalım!! İster suluboya ister akrilik, yağlıboya ister karakalem, desen… Ne isterseniz onu çalışın ya da hepsini ve görün ki aslında çizemediğiniz sadece çöp adam.